Pojazdy elektryczne

Są to zasady dla małych pojazdów elektrycznych. Nowość za tablicą roweru z napędem elektrycznym lub po prostu chcesz spróbować jazdy na segwayu? Przede wszystkim; pokaż uwagę! Dozwolone jest używanie małych elektrycznych środków transportu, takich jak skutery, hoverboard i segway na chodniku i chodniku, ale trzeba zwracać uwagę na tych, którzy chodzą i dostosowują się do prędkości.

Rower z elektrycznym parkiem to tegoroczne wiadomości w Norwegii. Obydwie osoby prywatne kupują je, a także kilka systemów wynajmu. Elektryczne rowery parkowe mają większą prędkość na chodniku, niż my jesteśmy przyzwyczajeni od jeźdźców. Połączenie zabawy i braku kompetencji, w połączeniu z gorszymi hamulcami i właściwościami kierowniczymi niż na rowerze, zwiększa ryzyko kolizji.

Zdefiniowany jako rower. Małe pojazdy elektryczne są definiowane jako rowery zgodnie z przepisami dotyczącymi pojazdów. Przepisy dotyczące pojazdów § 2-5, nr 12, ostatni akapit: Pojazdy elektryczne są również uważane za rower do transportu jednej osoby (kierowcy). Urządzenie musi mieć ciężar właściwy nieprzekraczający 70 kg (łącznie z baterią), szerokość nieprzekraczającą 85 cm, długość nieprzekraczająca 120 cm i prędkość konstrukcyjna nieprzekraczająca 20 km / h. Pojazdy bez technologii samobalansującej nie mogą mieć siedzeń. Pojazdy wymienione w tej podsekcji rowery elektryczne ranking nie są traktowane jako pojazdy silnikowe zgodnie z ustawą o ruchu drogowym § 2.

Pojazdy elektryczne

Podczas jazdy skuterem deskorolki elektryczne 2019 elektrycznym nie ma obowiązku noszenia kasku, ale NAF zachęca wszystkich do noszenia kasku – niezależnie od tego, jak długa jest jazda. Fakt, że małe pojazdy elektryczne są definiowane jako rowery, oznacza, że ​​mają takie same zasady ruchu drogowego.

Oznacza to, że wolno pojazdy elektryczne dla dorosłych  używać na chodniku, ścieżce dla pieszych i rowerzystów oraz na jezdni. Na chodniku i w strefie dla pieszych istnieją pewne ograniczenia dotyczące korzystania ze skuterów, gdy jest tak wiele chodzących, że trudno jest używać skutera bez żadnych niedogodności dla tych, którzy chodzą. Może to często mieć miejsce w najbardziej zatłoczonych miejscach w mieście.

  • W takim przypadku należy rzucić skuter. Korzystając z chodników i przejść dla pieszych, należy również dostosować prędkość pieszych.
  • Następnie musisz przejść całą drogę pieszym. to znaczy między 5-7 km, gdy przechodzisz pieszo. Nie zapominaj o obowiązku składania.

Pojazdy elektryczne

Podobnie jak rowerzyści, użytkownicy Ranking Longboardów Elektrycznych małych pojazdów elektrycznych mają składane samochody w strefach dla pieszych. Oznacza to, że podczas korzystania ze skutera elektrycznego należy zatrzymać się i poczekać, aż będzie czysta lub samochody zatrzymają się, zanim będzie można przejść przez przejście dla pieszych. Jeśli zejdziesz z hulajnogi, aby przejść podczas chodzenia po skuterze, samochody mają dla ciebie obowiązek. Pamiętaj, że skutery elektryczne są własnością publiczną i wypożyczasz rower. Kiedy skończysz, zaparkuj skuter w bezpiecznym miejscu. Daj nam znać, jeśli zobaczysz pojazdy elektryczne. Umieść bezpiecznie rower elektryczny. Przepisy ruchu drogowego regulują parkowanie skuterów elektrycznych.

Zasady mówią, że można pojazdy elektryczne dla dorosłych  parkować na deptaku, ścieżce rowerowej, chodniku lub deptaku, o ile skuter nie jest niepotrzebną przeszkodą lub wadą. Są to te same zasady, co w przypadku rowerów.

Tutaj zobacz hulajnogi elektryczne musisz użyć zdrowego rozsądku. Jeśli odłożysz go na chodnik, zalecamy umieszczenie go obok ściany, zamiast wystawać na chodnik, aby zapobiec przechodzącym. Podczas jazdy używaj kasku. Podczas jazdy skuterem elektrycznym nie ma obowiązku noszenia kasku, ale NAF zachęca wszystkich do noszenia kasku, niezależnie od tego, czy używa skutera elektrycznego, czy roweru. Kask znacznie zmniejsza ryzyko urazów głowy. Przeczytaj nasz najnowszy test kasków rowerowych dla dorosłych. Nielegalna jazda na rowerze elektrycznym. Nie ma limitu na promowanie używania skuterów elektrycznych. Podobnie jak rowery i rowery elektryczne, rowery elektryczne i inne małe pojazdy elektryczne nie są objęte sekcją 22 ustawy o ruchu drogowym, która określa limit 0,2 promila za używanie pojazdów silnikowych.

Warto jednak zauważyć, że rower elektryczny, rower i pojazdy elektryczne są objęte sekcją 21 ustawy o ruchu drogowym, która stanowi, że nie wolno prowadzić pojazdu, gdy znajdujesz się w takim stanie, że nie jesteś w stanie bezpiecznie korzystać z pojazdu sposób. Nie można więc mieszać alkoholu lub innych narkotyków z rowerami elektrycznymi. Jeśli jesteś tak pijany, że nie masz kontroli nad skuteriem, musisz przetoczyć go do domu, jeśli chcesz pozostać po prawej stronie prawa. Należy pamiętać, że przepisy ruchu drogowego dotyczą wszystkich, nawet tych, którzy korzystają ze skuterów elektrycznych.

Rodzaje pojazdow elektrycznych

Małe pojazdy elektryczne są utożsamiane z zwykłymi rowerami i nie ma limitu wieku ani oferty kasków. Skuter elektryczny wymaga spełnienia określonych wymagań. Prędkość maksymalna nie powinna przekraczać 20 km / h na drogach publicznych. Specyfikacje pojazdów elektrycznych pozwalają na +/- 10% w tym momencie, więc 22 km / h jest wewnątrz.

Wymóg ten wygasa, jeśli prowadzisz samochód na zasadach prywatnych. Kupowanie lub sprzedawanie skuterów, które poruszają się szybciej niż 20 km / h, nie jest nielegalne. Ale technicznie nie wolno ci jeździć po drogach publicznych. W przeciwieństwie do konwencjonalnych cykli zasilania, nie ma wymogu ograniczenia mocy silnika. Silny silnik i duża moc (wolt) na akumulatorze jest zaletą, jeśli chcesz mieć możliwość jazdy z prędkością 20 km / hw normalnych norweskich odpowiednikach. Skuter elektryczny z silnikiem mniejszym niż 36V i 350W staje się wtedy zbyt słaby dla osoby dorosłej.

  • Rowery elektryczne

Rowery elektryczneTrzeba zatem w dużym stopniu przyczyniać się nawet do postępu stoków. Dlatego zdecydowaliśmy się na rowery o dużej mocy silnika. Wszystkie nasze skutery są zatwierdzone, jeśli ich prędkość fizyczna jest ograniczona do 20 km / h + – 10% (w zależności od obciążenia). Jeśli chcesz szybko spalić swój skuter, daj nam znać, a my zorganizujemy go bez dodatkowych opłat.

Ze względów bezpieczeństwa drogowego masa skutera elektrycznego jest ograniczona do 70 kg, w tym akumulatora. Szerokość nie powinna przekraczać 85 cm, długość nie większa niż 120 cm.

Wszystkie nasze rowery mieszczą się w tym standardzie. W rzeczywistości większość naszych rowerów waży mniej niż 13 kg, więc są łatwe do przenoszenia. Wszystkie nasze skutery spełniają te wymagania. Montaż fotelika jest niedozwolony. Jeśli siedzenie skutera, będzie za. definicja to motorower ifl. Ustawodawstwo norweskie, a zatem będzie miało szereg niedociągnięć zgodnie z wymogami ustawy o ruchu drogowym dla pojazdów silnikowych. Jest wielu, którzy pytają, czy możliwe jest założenie fotela i złożenie wniosku o umieszczenie znaków na skuterze, co niektórzy zrobili z elektrycznością – rowery, które mają zbyt dużą prędkość.

  • Hulajnogi elektryczne

Rząd zdecydował, że nie będzie można go zatwierdzić. W niektórych modelach można kupić miejsca, ale nie wolno jeździć z siedzeniem na drogach publicznych. Skuter elektryczny musi być wyposażony w reflektory, tylne światła i reflektory. Istnieją również wymagania dotyczące siły hamowania. Ponadto musi mieć klakson lub zegar sygnałowy, podobny do roweru. (Jednakże wyjątki od tych wymagań mogą zostać przyznane, jeżeli taki sprzęt nie może być zamontowany). Nie ma wymogu używania kasku lub obowiązkowego szkolenia. Chociaż nie ma wymogu używania kasku, zachęcamy wszystkich do jego używania. Sprawdź nasz sklep internetowy dla kasków z kierunkowskazami i funkcją SOS!

Hulajnogi elektryczneJest to prawdopodobnie jedno z najczęściej zadawanych pytań – „Czy jest to wodoodporne?” Odpowiedź brzmi: tak i nie. To zależy od modelu i tego, co rozumiesz przez wodoodporność? Czy masz na myśli, że może wytrzymać mały deszcz? Jeśli tak, odpowiedź brzmi TAK! Nie ma problemu z prowadzeniem elektrycznych skuterów / deskorolek / motocykli w LITTY rain!

Czy masz na myśli, że może leżeć na dnie morza? Jeśli tak, odpowiedź brzmi NIE! Woda ostatecznie dostanie się do silnika i elektroniki i zniszczy. Nie zalecamy również zabrania pojazdu na długą podróż w ulewnym deszczu – z czasem coś takiego, jak go utopić. Elektryczna deskorolka i monocyklu wytrzymuje jakąś wodęElektryczna deskorolka może wytrzymać trochę wody.

  • Deskorolki elektryczne

Weź jak najmniej szans. Jeśli jeździsz samochodem i pada deszcz, możesz spokojnie. Wracaj do domu, parkuj na sucho i wytrzyj najgorszą wodę szmatką lub kawałkiem papieru. Należy pamiętać, że woda, która pozostaje długa, szczególnie jeśli na drogach znajduje się sól, może powodować rdzę.

Deskorolki elektryczneTak jak samochód rdzewieje, spowoduje to problemy z elektroniką. Ale co najważniejsze, starasz się trzymać elektronikę na płycie z dala od niepotrzebnej wilgoci. Jest wyświetlacz, przepustnica (gaz) i inne wrażliwe elementy. Super polecam. My w domu zawsze mamy małą płaską torbę, kiedy jesteśmy w trasie i podejrzewamy deszcz.

Kiedy niebo się otwiera, po prostu przechodzimy przez torbę po najważniejszych częściach planszy – i dbamy o to. To utrzymuje wilgoć na zewnątrz i znacznie zmniejsza możliwość uszkodzenia wilgoci. Elektronika pod pojazdami jest zwykle dobrze pokryta i izolowana. Płaska torba na wyświetlaczu chroni przed wilgocią. Tak krótko podsumowano; Nasze pojazdy mogą wytrzymać umiarkowane ilości wody – i nie musisz się martwić o lekki deszcz. Unikaj pozostawiania pojazdu w deszczu przez długi czas i unikaj zanurzania go pod wodą … Jeśli trzeba pisać.

  • Longboardy elektryczne

„Nie pić”, jak piszą Chińczycy w swoim podręczniku. Możesz przynieść torbę z chlebem lub podobną, aby zakryć elementy elektroniczne na desce i wytrzeć plamy po powrocie do domu. Jeśli doświadczyłeś uszkodzenia spowodowanego wilgocią lub podobnym zjawiskiem, nasz sklep w Rådhusgaten 4 w centrum miasta wita Cię ciepło, pokaż centrum foyn, gdzie mamy warsztat i mechaników, którzy mogą Ci pomóc.

Longboardy elektryczneObecnie mniej brwi ułatwia brwi, gdy ludzie na różnych wariantach jeżdżą po mieście. Przez półtora roku dozwolone było używanie zmotoryzowanych „wózków inwalidzkich” po tym, jak rząd wypełnił obietnicę słynnej kampanii wyborczej na Segway. Istnieje jednak znacznie więcej wariantów małych, elektrycznych pojazdów dla jednej osoby, niż stopniowo staje się ona tak tradycyjna. Nie są one jednak dozwolone.

Tak długo. Dyrekcja Veidekke rozpoczęła prace nad ogólnym zestawem przepisów, które obejmą różne rodzaje małych pojazdów elektrycznych. Nowe przepisy pozwolą na legalność wielu nowych darowizn, takich jak skutery elektryczne, monocykle, deskorolki i zmotoryzowane buty rolkowe. W szufladzie.

Podusmowanie

Obecnie dozwolone są tylko pojazdy oparte na technologii samobalansującej, tzw. Gyrotechniki. Powodem jest to, że dzisiejsze regulacje zostały wykonane w pośpiechu i pośpiechu, aby spełnić obietnicę kampanii wyborczej z 2013 r., Aby pozwolić. Po wprowadzeniu przepisów dotyczących kół jezdnych rząd zwrócił się do Dyrekcji Dróg Publicznych o opracowanie przepisów dotyczących wszystkich typów pojazdów elektrycznych przeznaczonych dla jednej osoby – aby nie dyskryminować podobnych pojazdów o tym samym zakresie zastosowania.

Jednak zadanie to zostało wstrzymane – jak dotąd – ponieważ Dyrekcja Dróg Publicznych musiała traktować priorytetowo inne zadania. „Silnik w czymkolwiek”. Naszym celem jest stworzenie kompleksowego zestawu zasad, które będą miały zastosowanie do wszystkich typów małych pojazdów elektrycznych dla jednej osoby, takich jak skutery z silnikiem, deskorolka i pojazdy, które są legalne do dziś.

Możesz mieć silnik w dowolnym miejscu, bez względu na to, czy są to trampki czy krzesło biurowe. To tylko wyobraźnia wyznacza granice, dlatego ważne jest, aby mieć zestaw zasad, które wyróżniają się w czasie, mówi Kurt Ottesen w Dyrekcji Dróg Publicznych. Celem jest wspólne ramy regulacyjne dla pojazdów, które wyglądają tak samo, zarówno pod względem wielkości fizycznej, długości i wagi. Tego właśnie chcieliśmy, ale najpierw musieliśmy odkupić obietnicę. Mieliśmy wiele pytań dotyczących korzystania z innych typów pojazdów, które nie były legalne, ponieważ miały inny rodzaj technologii, mówi Ottesen. Obniż limit wieku. Ponieważ przepisy nie są jasne, Ottesen nie może dokładnie określić, jakie nowe pojazdy są dozwolone.

Nie zakończyliśmy. Badamy, co powinno być dozwolone, gdzie powinno być dozwolone i jakie zasady powinny mieć zastosowanie, mówi Ottesen. Obecnie dozwolona prędkość maksymalna dla kół stojących wynosi 20 kilometrów na godzinę. Chociaż wszystkie szczegóły w istniejących przepisach powinny zostać ponownie przeanalizowane, rzeczy wskazują, że ograniczenie prędkości będzie takie samo. Jednak granica wieku może zostać obniżona. Obecnie istnieje 16-letni limit wieku na używanie kół stojących. Maksymalna prędkość rowerów elektrycznych wynosi 25 km / h. Czy istotne jest dostosowanie tych ograniczeń prędkości? Tak, jest różnica. Nic nie wykluczamy. Bardziej istotne jest jednak, czy powinniśmy zmienić granicę wieku w dół.