Odkurzacze

Odkurzanie jest wyraźną cechą wielu procedur życiowych i niestety nadal jest to coś, co musisz zrobić, czy ci się to podoba, czy nie (tak, zawsze możesz komuś zapłacić, ale to inna sprawa). Najbliższym rozwiązaniem tego problemu jest wynalezienie automatycznych odkurzaczy (takich jak testowany przez nas tani odkurzacz automatyczny z Chin), ale nie rozwiązują one problemu w sposób w pełni zadowalający.

Zwłaszcza, jeśli masz zalane pokoje potencjalnymi odkurzaczami automatycznymi, takimi jak dywany i druty, lub zwierzęta, które nagle myślą, że mają nowego mechanicznego towarzysza zabaw.

W tym teście przetestowaliśmy kilkanaście ręcznych odkurzaczy wielu producentów.

Modele podręczne zostały w pełni wykorzystane w ciągu ostatnich kilku lat, a ulepszona technologia baterii (wszystkie z wyjątkiem jednego odkurzacza w tym teście z użyciem baterii litowo-jonowej) i moc ssania sprawiły, że bardziej odpowiedni jest wybór modelu ręcznego na tradycyjny odkurzacz, chociaż nadal jest naturalne jest używanie tych modeli jako dodatkowego odkurzacza.

Niektórzy mogą chcieć zastąpić starego konia roboczego nowym odkurzaczem ręcznym, aby zaoszczędzić miejsce. Z kilkoma honorowymi wyjątkami nasz test może niestety nie sugerować, że jest to możliwe. Jest tylko kilka z tych modeli, które mogą być używane jako odkurzacze podstawowe, a jeśli masz większe mieszkanie lub dom, zalecamy, abyś trzymał lub kupił dobry odkurzacz w starym stylu. Zalety i wady ręcznych odkurzaczy.

Typy odkurzaczy dostępnych na rynku:

Celem każdego odkurzacza Najlepszy odkurzacz samochodowy, niezależnie od tego, czy jest to zwykły tradycyjny odkurzacz, czy nowy model ręczny, musi być to, aby ta niezwykle żmudna praca była tak prosta i skuteczna, jak to tylko możliwe. Jeśli chodzi o wygodę, podręczne modele mają pewne oczywiste zalety. Swoboda poruszania się bez sznurka jest oczywista. Tutaj trzeba po prostu przebijać się z pokoju do pokoju, bez konieczności zwracania uwagi na ramy drzwi lub gniazdka elektryczne.

Typy odkurzaczy dostępnych na rynku:

Te modele są również znacznie łatwiejsze do usunięcia, zwłaszcza te, które można złożyć razem. Wiele modeli to również tak zwane odkurzacze 2 w 1, co oznacza, że ​​mają swój własny, mały, wyjmowany odkurzacz mini, który można wykorzystać, jeśli na przykład kapsuła ma grać w helikoptery z rurą Smarties. Pojawia się pytanie, czy korzyści przeważają nad wadami.

Ponieważ jest też wiele typów odkurzaczy dostępnych na rynku ranking odkurzaczy bezprzewodowych. Najważniejsze zastrzeżenia to wydajność i długowieczność. Te bezprzewodowe odkurzacze muszą oczywiście być doładowywane i jest to wielka zaleta, jeśli rozciągasz się na wszystkich powierzchniach i dywanach na kolanach bez przerwy ładowania.

  • Odkurzacz automatyczny (robot sprzątający)Odkurzacz automatyczny (robot sprzątający)

Żywotność baterii jest zatem ważnym czynnikiem w tym teście. Jednocześnie nie pomaga to, że odkurzacz działa przez wiele godzin, chyba że wykona to Odkurzacz automatyczny prawidłowo.

Ssanie i absorpcja pyłu są tutaj ważnymi czynnikami, ale także to, jak dobre są odkurzacze do odkurzania włosów, czy to sierści zwierząt, czy włosów ludzkich. Tak postępowaliśmy. Żywotność baterii robot sprzątający jest ważnym czynnikiem w tym teście.

  • Odkurzacz bezprzewodowy (pionowy)

„Odkurzacz bezprzewodowy”. Jest w nazwie. Odkurzanie jest słowem kluczowym. Oznacza to, że nie ma ani mocy, ani siły, które koniecznie mówią o wydajności odkurzacza. Musi być w stanie wytworzyć próżnię i to właśnie ten efekt zapewnia ssanie, które transportuje pył z powierzchni do odkurzacza.

Odkurzacz bezprzewodowy (pionowy)

Wszystkie powszechnie stosowane odkurzacze muszą, zgodnie z nowym rozporządzeniem UE, posiadać etykietę energetyczną, na której deklarowane jest pochłanianie pyłu na różnych podłożach. Niestety, nie ma wymogu, aby odkurzacze ręczne były oznakowane energetycznie, dlatego nie sprawdzamy etykietowania energetycznego modeli, które testowaliśmy.

W związku z tym nie przeprowadzamy testów odkurzacz bezprzewodowy pionowy w laboratorium wykazujących absorpcję pyłu na dywanach, twardych powierzchniach itp. Zamiast tego zdecydowaliśmy się poddać odkurzacze próbie na dywanach i parkietach. Sprawdziliśmy również, jak dobrze odkurzacze wysysają sierść zwierząt i jak dobrze wysysają twardsze materiały (użyliśmy ziarna ryżu). Ponadto zbadaliśmy, jak dobre są odkurzacze do odkurzania mebli (sofa, zasłony).

Odkurzacz piorący

Początkowo planowano zbadać, ile materii każdy odkurzacz był w stanie wchłonąć. Dlatego posypaliśmy 100 gramów ryżu jednym kocem. Okazało się jednak, że różnice w różnych modelach były niewielkie i, z wyjątkiem kilku, większość była całkiem dobra (patrz tabela, aby zobaczyć, ile gramów każdy odkurzacz zdołał zaabsorbować).

Aby lepiej odróżnić odkurzacze, musieliśmy przetestować je na wiele różnych sposobów. Oprócz ryżu na dywanie przetestowaliśmy również ryż na parkiecie, włosy na dywanie (użyliśmy długich sierści psa) i odkurzanie sofy, jeśli przyszedł z odpowiednim ustnikiem. Aby przetestować pojemność akumulatora, uruchomiliśmy każdy odkurzacz na maksymalnym i minimalnym poziomie mocy.

Odkurzacz piorący

Maksymalna wytrzymałość odkurzacz piorący jest zwykle używana do odkurzania dywanów, podczas gdy słabsza prędkość jest dobra do codziennego czyszczenia parkietu. Stwierdziliśmy również, jakiego rodzaju baterii używają różne odkurzacze. Tek napisał wcześniej o różnicy między akumulatorami NiMH i Li-Iion. Przeczytaj ten przypadek, aby lepiej zrozumieć różnice.

Oprócz tego zbadaliśmy, które z odkurzaczy są tak zwanymi odkurzaczami 2 w 1, które można złożyć razem, które mają własną podstawkę ładującą, ile hałasu, ile ważą i inne parametry (patrz tabela do przeglądu). Głównym wyzwaniem w teście było zmierzenie, ile cząstek pyłu wiruje w powietrzu przez odkurzanie. Nie dokonaliśmy żadnych dokładnych pomiarów tego, ale mamy wskazanie tego efektu, widząc, ile ryżu jest zdmuchiwanego, gdy odkurzamy parkiet.

  • Odkurzacz bezworkowy

Jak można przeczytać w testach, były też zupełnie inne czynniki, które wpłynęły na to, jak dobre odkurzacze były do ​​odkurzania suchych towarów. Na koniec warto wspomnieć, że nie podkreśliliśmy, czy odkurzacze mają podstawkę ładującą, czy nie, mimo że zaznaczyliśmy ją w poniższej tabeli. Jest to kwestia gustu i istnieją dobre argumenty za i przeciw (wszystkie odkurzacze z wyjątkiem dwóch z odkurzacz bezworkowy mogą stać same bez podstawki do ładowania).

Odkurzacz bezworkowyNie podkreśliliśmy też wielkości komory pyłowej i ich opróżniania. Opróżnianie jest dość podobne we wszystkich modelach i odbywa się to stosunkowo łatwo. Wnioski. Podsumowując, musimy powiedzieć, że ten test ręcznych odkurzaczy był nieco rozczarowujący. Brak etykiet efektywności energetycznej utrudnia konsumentom właściwy wybór.

Testy, które wykonaliśmy, nie mogą również mierzyć się z testami przeprowadzanymi w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych. Nadal wierzymy, że byliśmy w stanie dać dobry obraz tego, czego możesz oczekiwać od konsumenta.

  • Odkurzacz przemysłowy

Może się wydawać, że niestety w tym segmencie wciąż jest niewiele dobrych odkurzaczy. Jeśli ktoś chce zbudować odkurzacz z silnym silnikiem i dobrą mocą ssania, wykracza poza żywotność akumulatora. Stworzenie odkurzacza, który ma zarówno wysoką moc ssania, jak i dobry ustnik na twardych i miękkich powierzchniach, jest wyzwaniem i ma żywotność akumulatora, która pozwala dotrzeć do dowolnego miejsca bez potrzeby pośredniego ładowania.

Odkurzacz przemysłowyWiększość z tych odkurzaczy przemysłowych może być używana tylko jako odkurzacze pomocnicze w przypadkach, w których konieczne jest szybkie czyszczenie. Chociaż najlepsze odkurzacze w teście mogą zdecydowanie zastąpić Twój stary odkurzacz, zalecamy również posiadanie dobrego, staromodnego odkurzacza, jeśli mieszkasz w większym mieszkaniu lub domu.

  • Odkurzacz samochodowy

Ergorapido rozczarowany w większości punktów, ta wersja „Power” tego samego modelu radzi sobie z większością wyzwań. Od pierwszej chwili jasne jest, że jest to znacznie silniejszy model. Tutaj jest dużo pozytywnie powiedzieć; Nie tylko ma dobrą żywotność baterii zarówno przy maksymalnej, jak i minimalnej mocy, ale moc ssania jest również bardzo dobra. W przeciwieństwie do standardowego Ergorapido, ma to niewiele problemów z grubymi dywanami.

Odkurzacz samochodowyW naszym teście z włosami zwierzęcymi na dywanie model ten był najlepszy ze wszystkich, także wśród odkurzaczy, które sprzedają się jako szczególnie dobre w sierści zwierzęcej. To i odkurzacz samochodowy (które również testowaliśmy) posiadają tak zwaną technologię BrushRollClean.

Działa to poprzez naciśnięcie pedału nożnego, który następnie odcina zebrane włosy w ustniku. Działa tak po prostu! Twierdzimy, że tylko te dwa modele Electrolux rozwiązały obiecany „problem włosów”, który wydaje się nawiedzać wiele odkurzaczy. W teście parkietowym model ten również bardzo dobrze się sprawdził. Nie popycha ryżu ani próżni w obu kierunkach.

Odkurzacz ręczny

Jest to również przykład naszej mieszanki pyłu. Od razu widać, że jest to wysokiej jakości odkurzacz. Jest solidny i wytrzymały, łatwo się ślizga po dywanach, takich jak parkiet, i zapewnia najdelikatniejsze i najlepsze manewrowanie testem. Szczególnie łatwo jest dostać się pod łóżko, sofę i inne niskie meble.

Trzy modele Electroluxa mają również zintegrowane diody LED na ustniku, co sprawia, że ​​dodatkową przyjemnością jest polowanie na manekina królika. Odkurzacz jest wyposażony w dodatkowy ustnik do ram i listew, a także ma dyszę z napędem silnikowym, którą można odkurzać między innymi za pomocą *. Model odkurzacz ręczny jest również tak zwanym modelem 2 w 1, a mały odkurzacz ręczny byłby jeszcze bardziej przydatny z własną dyszą. Brak akcesoriów jest jedyną rzeczą, która się tu obniża, a żywotność baterii mogła być nawet lepsza, ale ignorujemy ten jeden z niewielu przeciwników tradycyjnego odkurzacza.

Odkurzacz ręczny

To jedyny model firmy Philips w tym teście. Przy orientacyjnej cenie 2699 SEK nie jest jedną z najtańszych w teście, ale tutaj wciąż dostajesz dużo pieniędzy. Model jest wariantem 2 w 1 i oczywiście ma akumulator litowo-jonowy. Dodatkowo, tak zwana technologia „Power Cyclone”, która ma stworzyć silny efekt próżniowy. Jest dobry powód, aby być sceptycznym wobec tego rodzaju żargonu technologicznego, który pochodzi od samych producentów, ale tutaj przynajmniej nasze testy pokazują, że chłonność jest bardzo dobra.

Odkurzacz ręczny sprawdza się dobrze w teście ryżu na parkiecie i jest oczywiste, że ten model ma dużą moc ssania. Ziarna ryżu nie są wypychane i wyciągane w komorze pyłowej w gotówce. Na dywanie z sierścią zwierzęcą nie było tak dobrze, a mimo że włosy są zasysane, w ustniku tkwi wiele. Technicznie rzecz biorąc, ma się dobrze, ale brakuje mu dobrego sposobu na rozwiązanie wiecznego problemu długich włosów, czy to od ludzi, czy zwierząt.

Odkurzacz wodny

Tym, co odróżnia ten odkurzacz od wielu innych, jest to, że jest wyposażony w dwie dodatkowe dysze (z których jedna jest specjalnie przystosowana do włosów zwierzęcych na meblach). Można je również przymocować do małego odkurzacza, co znacznie rozszerza zastosowania. Dzięki temu odkurzaczowi Philips możesz odkurzyć wszystko, co posiadasz, czy zasłony lub meble. To duża zaleta. Przetestowaliśmy jedną dyszę na sofie, a drugą na listwach. Działało świetnie, nawet na włosy. Szczególnie łatwo było odkurzyć sofę, ponieważ zawierała ustnik dostosowany do tego.

Odkurzacz wodnyOba odkurzacze wodne są bardzo dobre w każdym miejscu. Odkurzacz ma również bardzo dobre manewrowanie i łatwo jest odkurzyć pod meblami, zrobić łóżka i tak dalej. Gdy odkurzacz ma również bardzo dobrą żywotność zarówno przy najwyższym (19 min), jak i najniższym (65 min) efekcie, ten model płynie jako produkt, który możemy polecić.

Jest to dobry odkurzacz uniwersalny, który może być używany do większości celów.  Jedyną rzeczą, która naprawdę się obniża, jest to, że ten model nie jest idealny dla właścicieli zwierząt (zwłaszcza jeśli masz wiele dywanów), więc jeśli masz w domu zwierzęta z długimi włosami, wolimy polecić odkurzacz wodny. Jeśli interesuje Cię technologia, prawdopodobnie znasz odkurzacz.

Podsumowanie

Dzięki futurystycznemu wyglądowi i wielu innowacjom (są zaangażowani w opatentowanie nowych wynalazków), wyróżnili się jako silny konkurent dla uznanych gigantów na rynku odkurzaczy. Podnieśli też ich sztywne ceny. Jest to bez wątpienia najdroższy odkurzacz w tym teście w cenie ponad 6000 koron.

Jak wspomnieliśmy we wstępie, istniały bardzo małe różnice w wielkości nagrania, jakie miały różne odkurzacze na ryżu na dywanie. Ten model Dysona był w stanie odkurzyć 88/100 gramów, co z pewnością jest wysokie. To powiedziawszy, trudno powiedzieć, jak dobry jest odkurzacz na najmniejszych ziarnach pyłu, ale możliwe jest, że jest w tym dobry.

Moc ssania jest odczuwana co najmniej tak samo silnie, a nasza mieszanka kurzu lekko ją zasysa. Pomimo dobrych wyników, otrzymaliśmy negatywną niespodziankę, gdy testowaliśmy odkurzacz na twardej powierzchni. Podobnie jak wiele innych odkurzaczy w tym teście, dysza odpycha ryż, gdy wyciągamy do nas dyszę (patrz klip wideo w górę). Jest niewybaczalny w tym przedziale cenowym.

Oskarżanie o proste prace budowlane może wydawać się aroganckie, ale trudno jest zinterpretować to, co widzimy w inny sposób. Jeśli chodzi o sierść zwierząt, ten model jest bardzo dobry. Włosy nie utknęły w ustniku, ale są zasysane bezpośrednio do komory. Odkurzacz jest również wyposażony w wiele różnych dysz, dzięki czemu można odkurzyć wszystko, od mebli po zasłony. Uważamy również, że ten model jest szczególnie przydatny dla osób z samochodami, ponieważ różne dysze ułatwiają dotarcie do dowolnego miejsca.